Mokuzai Ash to wschodząca gwiazda wśród nowoczesnych modeli lampek dekoracyjnych na płynny wosk firmy Heliotron. Lampka szczególna, ponieważ jej podstawa wyprodukowana jest z naturalnego surowca odnawialnego – drewna jesionowego. Ze względu na możliwość zastosowania kolorowych szkieł, fantastycznie prezentuje się w pomieszczeniach o zróżnicowanym wystroju i kolorystyce. Stosowana przede wszystkim w hotelach i restauracjach o nowoczesnym wystroju. Poza tym doskonale sprawdza się w obiektach o bardziej tradycyjnym stylu. Podobnie, jak inne lampki z kolekcji podstawowej, model Mokuzai Ash nie dymi i nie wydziela drażniącego zapachu. Ponadto wosk nie kapie, dzięki czemu nie brudzą się stoły i obrusy. W rezultacie lampka łączy walory wizualne z łatwą i przyjemną obsługą. 

W odróżnieniu od oświetlenia elektrycznego, lampka może być postawiona w dowolnym miejscu np. na parapecie, nad kominkiem, w regałach, na kredensach i innych widocznych punktach pomieszczenia. Jest zatem bardzo uniwersalna, ponieważ nie wymaga kabla zasilającego.

Lampka dekoracyjna na płynny wosk Heliotron Mokuzai Ash    Lampka dekoracyjna na płynny wosk Heliotron Mokuzai Ash

 

Opis lampki Heliotron Mokuzai Ash:

Podstawa: drewno jesionowe, matowe, olejowane.
Wkład z płynnym woskiem:
6100M (220 ml, 55 godz.) lub 6140M (110 ml, 28 godz.).
Osłona wkładu: 
aluminiowa, wybór z 23 kolorów.
Klosz:
szklany bezbarwny lub kolorowy, wybór z 9 modeli.
Wysokość lampki: 
ok. 150 mm.

 

Wkład z płynnym woskiem:

Integralną częścią lampki na płynny wosk jest wkład z płynną parafiną. Stosować w tym modelu można 2 wkłady. Pierwszy z nich nosi oznaczenie „6100M” i zapewnia 55 godzin palenia się lampki. Drugi wkład ma oznaczenie „6140M” i zapewnia 28 godzin palenia się lampki. Wkład „6140M” pali się w połowie wysokości lampki, co w połączeniu z matowym szkłem dostarcza niesamowitych wrażeń wizualnych. Poza tym nie kapie, nie dymi i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu lampki na płynny wosk są czyste i przyjemne w obsłudze. W dodatku płynny wosk wypala się do ostatniej kropli, co czyni go optymalnym pod względem kosztów. Co najważniejsze – wkład jest bezpieczny, gdyż w przypadku wywrócenia natychmiast gaśnie. Ma to kluczowe znaczenie w momencie zrzucenia go ze stolika, ponieważ nie spowoduje przypadkowego zapłonu podłogi lub wykładziny dywanowej. Powstała w tej sytuacji niewielka plama z wosku będzie łatwa do wytarcia na podłodze twardej, jak i do wyczyszczenia na wykładzinie dywanowej na przykład metodą proszkową na sucho.

Wkłady z płynnym woskiem używane w lampce Heliotron Mokuzai Ash

 

Osłona wkładu:

Wkład z płynnym woskiem jest niewidoczny dzięki osłonom wykonanym z wysokiej jakości aluminium. Osłony w wybranym kolorze są nakładane na wkład i podkreślając charakter lampki tworzą spójną całość z otoczeniem. W przypadku wkładu „6100M” do wyboru są 23 kolory osłon, z czego 7 kolorów jest metalizowanych. W przypadku wkładu „6140M” do wyboru są 4 kolory osłon – biała, czerwona, bordowa i kremowa. Osłona nie jest konieczna, gdy stosowane jest szkło matowe. 

 

Szklany klosz:

Szklany klosz jest bardzo widocznym elementem lampki dekoracyjnej, przez co jego odpowiedni wybór jest kluczowy dla wyglądu lampki. Oprócz walorów wizualnych stanowi także ważny element dla użyteczności i bezpieczeństwa lampek. Klosz osłania płomień przed działaniem czynników zewnętrznych, jak wiatr lub ruch powietrza spowodowany przez klimatyzację, a także zabezpiecza przed przypadkowym kontaktem z otwartym ogniem. W przypadku modelu Mokuzai Ash do wyboru jest 9 szkieł.

       

 

       

 

       

 

Lampka Heliotron Mokuzai Ash na zdjęciach:

Lampka dekoracyjna na płynny wosk Heliotron Mokuzai Ash