Cube Oak to najnowsza propozycja lampki dekoracyjnej na płynny wosk z serii ekonomicznej firmy Heliotron. Jej podstawa wyprodukowana jest z naturalnego surowca odnawialnego – drewna dębowego. Ze względu na możliwość zastosowania kolorowych szkieł, fantastycznie prezentuje się w pomieszczeniach o zróżnicowanym wystroju i kolorystyce. Stosowana przede wszystkim w hotelach i restauracjach o nowoczesnym wystroju. Poza tym doskonale sprawdza się w obiektach o bardziej tradycyjnym stylu. Podobnie, jak inne lampki z kolekcji ekonomicznej, model Cube Oak nie dymi i nie wydziela drażniącego zapachu. Ponadto wosk nie kapie, dzięki czemu nie brudzą się stoły i obrusy. W rezultacie lampka łączy walory wizualne z łatwą i przyjemną obsługą. 

W odróżnieniu od oświetlenia elektrycznego, lampka może być postawiona w dowolnym miejscu np. na parapecie, nad kominkiem, w regałach, na kredensach i innych widocznych punktach pomieszczenia. Jest zatem bardzo uniwersalna, ponieważ nie wymaga kabla zasilającego.

 

Lampka dekoracyjna na płynny wosk Heliotron Cube Oak

 

Opis lampki Heliotron Cube Oak:

Podstawa: drewno dębowe, matowe.
Wkład z płynnym woskiem:
6140M (110 ml, 28 godz.), 40MLC (135 ml, 40 godz.) lub 50SLC (135 ml, 53 godz.).
Osłona wkładu: nie występuje.
Klosz:
szklany matowy lub kolorowy, wybór z 6 modeli.
Wysokość lampki: 
ok. 125 mm.

 

Wkład z płynnym woskiem:

Integralną częścią lampki na płynny wosk jest wkład z płynną parafiną. Stosować w tym modelu można 3 wkłady. Pierwszy z nich należy do podstawowej grupy wkładów Heliotron Flexilight Professional. Charakteryzuje się kompozycją parafin najwyższej jakości i oferuje wszystkie zalety systemu płynnego wosku tj. brak zapachu, brak kapania i brak dymienia podczas palenia. Pozostałe wkłady, czyli 40MLC oraz 50SLC, należą do tańszej serii wkładów o nazwie Heliotron Flexilight Easy. Wkłady charakteryzują się kompozycją tańszych parafin i oferują większość zalet systemu płynnego wosku tj. brak kapania i brak dymienia podczas palenia. Używanie tych wkładów wiąże się z delikatnym zapachem spalanego wosku i dużo niższymi kosztami. Wszystkie wkłady są bezpieczne, gdyż w przypadku wywrócenia natychmiast gasną. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku zrzucenia wkładu na podłogę, ponieważ nie spowoduje przypadkowego zapłonu. Powstała w tej sytuacji niewielka plama z wosku będzie łatwa do wytarcia na podłodze twardej, jak i do wyczyszczenia na wykładzinie dywanowej na przykład metodą proszkową na sucho.

Wkłady z płynnym woskiem do lampki Heliotron Cube Oak

 

Szklany klosz:

Szklany klosz jest bardzo widocznym elementem lampki dekoracyjnej, przez co jego odpowiedni wybór jest kluczowy dla wyglądu lampki. Oprócz walorów wizualnych stanowi także ważny element dla użyteczności i bezpieczeństwa lampek. Klosz osłania płomień przed działaniem czynników zewnętrznych, jak wiatr lub ruch powietrza spowodowany przez klimatyzację, a także zabezpiecza przed przypadkowym kontaktem z otwartym ogniem. W przypadku modelu Cube Oak do wyboru jest 6 szkieł.

       

       

 

Lampka Heliotron Cube Oak na zdjęciach:

Lampka dekoracyjna na płynny wosk Heliotron Cube Oak